06/10/2017

„VEGFEST LT “ vasaros festivalis

Birželį Vilniuje – milžiniškas renginys veganams

Veganai bei visi besidomintys veganizmu nekantrauja – kiek daugiau nei už mėnesio Vilniuje vyks jiems skirtas renginys – „Vegfest LT“ vasaros festivalis. Tai jau trečiasis „Vegfest LT“ ciklo renginys ir pirmasis atvirame ore.

Festivalio metu veiks veganiškų prekių mugė, vyks paskaitos, maisto gaminimo pamokos, degustacijos, bus rodomi filmai. „Tai didžiausias iš visų iki šiol vykusių veganams skirtų renginių Lietuvoje. Be jau įprasta tapusios veganiškos mugės, bus itin plati papildoma programa“, – sakė renginio sumanytoja Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Ventė Viteikaitė.

Idėją organizuoti tokį renginį jį atsivežė iš užsienio. Veganams skirti festivaliai, mugės Vakaruose organizuojami jau daugiau nei trisdešimt metų ir sutraukia tūkstančius lankytojų. Itin didelį įspūdį merginai paliko Londone organizuojamas „Vegfest UK“ festivalis – tai milžiniškas, kelias dienas trunkantis renginys, į kurį suvažiuoja viso pasaulio veganai.  Be to nuo pernai Londone organizuojama ir vien verslo kontaktams užmegzti skirta „Vegfest UK Trade“ paroda.

Pasak Ventės, Lietuvoje veganų bendruomenė jau pakankamai didelė, tad panašiam renginiui jau pribrendo laikas. Laikoma, jog veganizmas yra sparčiausiai pasaulyje plintantis judėjimas – šios tendencijos neaplenkia ir Lietuvos. Veganų skaičius Jungtinėje Karalystėje per pastaruosius keletą metų išaugo daugiau nei dešimtį kartų ir šiuo metu viršija pusę milijono. Panašus skaičius ir Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, o Izraelyje, kur veganų procentas gyventojų skaičiui – didžiausias pasaulyje, jau pasiekė milijoną. Kiek veganų Lietuvoje, nėra tiksliai žinoma, tačiau socialiniame tinkle „Facebook“ suburta grupė „Lietuvos veganai“ šiuo metu jungia beveik 18.000 narių – tai didžiausia mūsų šalies veganų platforma internete.Prekybos centras VCUP_Veganu festivalis_Renginiai Vilniuje_events_t

 

„Susidomėjimas veganizmu auga, atsiranda daug naujų iniciatyvų, į veganų bendruomenę vis labiau atkreipia dėmesį ir verslas, – pasakojo V.Viteikaitė. – Produktų pasirinkimas prekybos centruose sparčiai didėja, o maitinimo įstaigos į meniu įtraukia vis daugiau ir įmantresnių patiekalų be gyvūninės kilmės ingredientų. Būti veganu tampa vis lengviau.“

Prekybos centras VCUP_Veganu festivalis_Renginiai Vilniuje_Granola

Veganizmas remiasi filosofija, jog nedera  savo reikmėms išnaudoti kitų gyvų būtybių, todėl atsisako mėsos, žuvies ir jūros gėrybių, kiaušinių, pieno produktų, netgi medaus, vengia kailio ir odos dirbinių, nenaudoja su gyvūnais išbandytos kosmetikos, neina į zoologijos sodus, delfinariumus ir cirką. Toks gyvenimo būdas sveikesnis, pigesnis, mažiau kenksmingas aplinkai.

„Daug kas mano, jog veganiškas maistas blankus, tačiau tai visiška netiesa. Ateikite į „Vegfest LT“ ir patys tuo įsitikinsite“, – ragino jau penkerius metus veganiškai gyvenanti V.Viteikaitė. Renginyje bus galima paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, paragauti įvairių mėsos ir pieno produktų pakaitalų, įsigyti ekologiškų produktų, literatūros apie augalinę mitybą ir sveiką gyvenseną, receptų knygų, gyvūnų neišnaudojant pagamintų aksesuarų ir papuošalų, veganų atributikos, prekių vaikams.

Prekybos centras VCUP_Veganu festivalis_Renginiai Vilniuje_zatarglebis

Vyks paskaitų programa: knygų autorė, lektorė Kotryna Cikanauskienė atskleis kodėl veganizmas – ateities mityba, Rytų kultūros tyrinėtojas ir populiarintojas Tadas Snuviškis pasakos apie veganizmo ištakas Indijos filosofijoje, o treneris Ignas Bakėjus patars kaip maitintis intensyviai sportuojant. Taip pat vyks naujų veganiškų produktų degustacijos, maisto gaminimo pamokos, visą savaitę veganiški bei veganams draugiški restoranai bei kavinės taikys nuolaidas.

„Vegfest LT“ vasaros festivalis vyks prekybos centre VCUP Vilniuje birželio 10 d. nuo 10 iki 18 val. Įėjimas nemokamas.

Prekybos centras VCUP_Veganu festivalis_Renginiai Vilniuje_Kibinai

 

How to enable JavaScript in your browser